25.5 C
Județul Arad
5 mai, 2024

Superliga – play-out: UTA Arad – Oţelul Galaţi 3-1 şi arădenii sunt lideri în play-out

astăzi, 18:38

Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat pentru ofsaid (min. 10), arădenii au reuşit să facă o parte secundă foarte bună şi să marcheze de trei ori în poarta lui Pap. Omondi (min. 62), Luckassen (min. 78 şi Rareş Pop (min. 81) au înscris golurile gazdelor, în timp ce gălăţenii au marcat prin Cisotti, în minutul 90+3.

UTA are 31 de puncte şi este lider în play-out, iar Oţelul e pe locul 2, cu 30 de puncte.

UTA ARAD: Kucker – Căpuşă, Stolnik, Conte, D. Rodrigues (Trif 67) – Micovshi (A. Lopez 84), C. Mihai, Joao Pedro (Luckassen 46) – Omondi, Tudorie (Vulturar 46), Ezekiel (R. Pop 59). ANTRENOR: Mircea Rednic

OŢELUL: E. Pap – Adăscăliţei, Yabre, J. Cisse, Miguel Silva – Cisotti, Zivulic (I. Neagu 79), S. Teles (Rusevic 79) – R. Tănasă (Bodişteanu) – Al. Pop (J. Lameira 63), A. Malle (A. Rus 75). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Cisotti 13, A. Malle 35

Arbitri: Viorel Flueran – Alexandru Cerei, Alexandru Vodă – Sorin Vadana

Arbitri VAR: Florin Andrei – Florin Mazilu

Observator: Nicolae Grigorescu